Gwiazdy z papieru robią Boże Narodzenie lub Sylwestra: proste instrukcje w tekście i obrazie

Chciałbyś zrobić piękne papierowe gwiazdki na świąteczne ozdoby świąteczne w domu lub w pracy? Cóż, wtedy jesteś absolutnie tutaj. Ponieważ dziś mamy dla Ciebie bardzo prosty przewodnik w tekście i obrazie. W przypadku tego taniego projektu rękodzieła potrzebujesz bardzo prostych narzędzi i materiałów, które najprawdopodobniej masz już w domu. W oparciu o proste instrukcje możesz stworzyć wiele gwiazd papieru jako oryginalną dekorację na Boże Narodzenie, Sylwestra lub dlaczego nie na letnie przyjęcie. W zależności od upodobań możesz zaprojektować gwiazdy w różnych kolorach i rozmiarach, a nawet uzupełnić je czarodziejskimi światłami lub innymi elementami i zaprezentować je jeszcze bardziej spektakularnie.

Jedna lub kilka papierowych gwiazdek to idealny prezent w ostatniej chwili, który odbiorca może przyczepić bezpośrednio do choinki lub świątecznego stołu. W ten sposób nie tylko oddajesz jeden z najważniejszych świątecznych symboli, ale także swój własny, z miłością wykorzystany czas i uwagę, które w ogóle zawierają prezenty dla majsterkowiczów.

Zrób papierowe gwiazdki i stwórz piękną świąteczną dekorację

dekoracja ścienna papier gwiazdy majstrować z bożymi narodzeniami

Spraw, by gwiazdy były łatwe

Tworzenie świątecznych gwiazd jest zdecydowanie zabawą dla wszystkich grup wiekowych, w większości przypadków jest bardzo łatwe, choć na początku może wydawać się nieco bardziej skomplikowane. Tak właśnie jest z tymi gwiazdami papieru 3D. Przeczytaj wszystkie kroki w podręczniku, spójrz na zdjęcia i film poniżej, a przekonasz się na pewno.

W zależności od okazji, wystroju lub własnego gustu, możesz wybrać różne kolory i wzory papieru. Na końcu gotowego papieru gwiazdy można zobaczyć obie strony papieru i dlatego warto z góry pomyśleć o tym, które kolory i wzory chcesz połączyć.

Materiały i narzędzia:

  • 7 równych kwadratowych / A4 kawałków papieru
  • nożyczki
  • Klej lub klej papierowy
  • Taśma do powieszenia
  • Clothespin - jako pożądany do sklejania się

Proste i tanie materiały i narzędzia

papierowe gwiazdki materiały rzemieślnicze nożyczki papierowe klej linijka
I tak to się robi:

Zacznijmy od gwiazdy star z papierowej gwiazdy: z każdego kwadratu papieru robisz gwiazdę. I jak? Bardzo proste. W dolnej części wideo zobaczysz wszystko szczegółowo krok po kroku.

Krok 1:

Wszystkie papierowe kwadraty są składane w następujący sposób: Kolorową stroną skierowaną do wewnątrz, przyłóż dwa przeciwległe narożniki do siebie, tworząc trójkąt. Powtórz to samo z pozostałymi dwoma przeciwległymi rogami. Dociśnij wszystkie brzegi papieru ładnie i mocno dłonią.

Papierowe kwadraty są najpierw wykonane z arkuszy A4

papierowe gwiazdy majstrują na boże narodzenie krotnie papierowe pomysły na majsterkowanie

Dzięki temu otrzymasz jeszcze mniejszy trójkąt papieru

papierowe gwiazdy basten jak świąteczne dekoracje rzemiosła pomysłKrok 2:

Teraz używane są nożyczki. Wykonaj trzy lub więcej nacięć w tej samej odległości od siebie, sięgając maksymalnie 1 cm do krawędzi papieru. Im dłuższe są te cięcia, tym bardziej przestronna i obszerniejsza będzie gwiazda papieru. A jeśli chcesz, aby gwiazda wyglądała na bardziej delikatną i delikatną, możesz również zrobić kilka cięć w papierze.

W zależności od upodobań, papierowe gwiazdki są delikatniejsze lub grubsze

gwiazdy papieru tworzą trójkąty z papieru

Krok 3:

Rozpocznij klejenie. Rozłóż każdy kwadrat papieru i sklej razem lub zszywki powstałe paski na ich końcach. Tworzy to rodzaj pierścieni z pasków papieru. Podczas mocowania możesz użyć spinaczy do bielizny jako pomocy. Przyklej paski papieru na przemian na przedniej i tylnej stronie. Zacznij od centrum i idź na zewnątrz.

Tak więc wszystkie siedem kwadratów papieru powinno wyglądać po cięciu

papierowe gwiazdy majstrować kwadraty majsterkowanie pomysły na boże narodzenie

Możesz również użyć małego pistoletu do klejenia na gorąco

Łatwe w klejeniu gwiazdy papieru

A więc otrzymasz siedem pięknych wskazówek dotyczących gwiazd

papierowe gwiazdy majsterkowiczów na prezenty świąteczne w ostatniej chwili

Krok 4:

Po złożeniu wszystkich siedmiogwiazdkowych końcówek zacznij sklejać. Wszystkie są sklejone lub spięte razem i gdzie zewnętrzne paski zostały wcześniej sklejone. Jeśli zostawisz to w ten sposób, masz rodzaj papierowej girlandy, która stanowi wspaniałą świąteczną dekorację. Jeśli chcesz przejść do gwiazdy papieru, przejdź do kroku 5.

Przyklej poszczególne zęby gwiazd

Papierowe wskazówki do majsterkowania

Krok 5:

Podsumuj dolne wierzchołki punktów gwiazdowych i zszyj je mocno. Teraz pozostaje tylko zamknąć gwiazdę papieru. Mianowicie, jeden zszywa lub zszywa ostatnie dwie końcówki gwiazdy razem. W razie potrzeby można przymocować taśmę do gwiazdy za pomocą dziurkacza. I ... gotowe!

Na koniec umieść gwiazdę papieru

Papierowe gwiazdy majstrują jak dekoracja świąteczna w domu

sprawić, by papierowe gwiazdki samemu wyrzuciły z siebie kartki z gwiazdami

papierowe gwiazdy majtki klejonki łączą się ze sobą

majstrować i wieszać gwiazdy papieru

W różnych rozmiarach, w połączeniu z nastrojowymi lampkami, stworzone przez Ciebie gwiazdki z papieru nadają się jako piękna dekoracja ścienna na Boże Narodzenie lub Sylwestra. Po prostu fantastyczne! Spróbuj sam!

Baw się dobrze i świętuj!

Robienie papierowych gwiazdek to świetna zabawa

Twórz papierowe gwiazdki i łącz je z bajkowymi światłami

I ponownie wykonaj cały proces tworzenia w tym wideo: