25 fajnych praktycznych pomysłów na balkon – oaza na balkonie

Fajne praktyczne pomysły na balkon

25 Praktyczne pomysły na balkon - Stwórz relaksującą oazę na balkonie

 

Większość ludzi korzysta z balkonu lub tarasu, aby powiesić tam pranie lub zachować stare, nieużywane przedmioty. Rzadko można zobaczyć balkon, który służy jako piękny i elegancki obszar odpoczynku z wieloma dekoracyjnymi kwiatami.

Powody są następujące: mały pokój w mieszkaniu, a także nieprzyjemne środowisko. Kto by się cieszył zanieczyszczonym powietrzem w mieście lub budynku naprzeciwko, który jest tylko 2-3 metry od hotelu?

Świeży wiosenny nastrój na małym balkonie - kolorowe kwiaty i różne gatunki roślin

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe kolorowe czerwone różowe kwiaty
Niemniej jednak, wszyscy chcemy żyć w komfortowo wyposażonym domu. Przede wszystkim zależy to od naszych poglądów. Zacznij od zaprojektowania swojego patio lub balkonu. Stwórz wygodną, ​​świeżą atmosferę z mnóstwem kwiatów, aby nawet twoi sąsiedzi wzięli to jako wzór do naśladowania.
Prezentujemy 8 praktycznych pomysłów, które mogą pomóc zmienić Twój balkon lub patio w oazę lub piękny kącik relaksacyjny. Może nie masz zbyt dużo wolnego miejsca i możesz być bardzo zajęty. Ale wszystko zależy tylko od twojego życzenia i twojej organizacji.

Dodaj wiele kwiatów i dużo zieleni

kwiaty fajne pomysły na balkon projektowanie mebli z drewna

Kwiaty i zieleń

Zaczynamy od tego, ponieważ trudno wyobrazić sobie miejsce odpoczynku bez kwiatów. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci przed rozpoczęciem uprawy roślin.
Zazwyczaj balkon nie jest zbyt obszerny. Bądź więc mądry i umieść tylko te przedmioty, które są tam potrzebne. Używaj wiszących koszyków - są one bardzo oszczędne. Skrzynki na kwiaty, które są mniejsze i bardziej kompaktowe, również stanowią odpowiednie rozwiązanie. Nie umieszczaj doniczek na podłodze, ponieważ tylko blokują i blokują chodnik. Wybierz te gatunki roślin, które będą dobrze się rozwijać na balkonie. Na przykład, jeśli balkon jest od południa, możesz wybrać te gatunki, które tolerują gorące słońce w lecie.

Zorganizuj swój wolny czas, aby poświęcić więcej uwagi życiu roślin na balkonie. Po pierwsze, spraw, by balkon stał się zwarty, poprzez wyhodowanie kilku roślin. Jeśli zdecydujesz się uprawiać rośliny wieloletnie, upewnij się, że wprowadzasz je do mieszkania w miesiącach zimowych.

Bieżnie lub sztuczna trawa tworzą przytulną atmosferę

praktyczne pomysły balkonowe markizy w miejscu pracyPołóż dywan lub sztuczną trawę na podłodze

Podłoga z mozaiki, jak również z płytek, nie może stworzyć komfortowej i ciepłej atmosfery na balkonie, dzięki czemu można korzystać z dywanów, sztucznej trawy lub chodników podłogowych. Co więc daje optyczne złudzenie, że balkon jest naturalnym przedłużeniem pokoju.

 Metalowe meble z siatki na balkonie

praktyczne pomysły balkonowe metalowe kratowe szkło do siedzenia

Wybierz odpowiednie meble

Jeśli przestrzeń jest zbyt mała i kompaktowa, zapomnij o szansie i szansie na przyjęcie gości. Postaraj się, aby było wygodniej, nawet jeśli obejmuje tylko jedną osobę. Jeszcze inne ważne wskazówki:
Drewniane meble nie są bardzo trwałe. Lepiej używać mebli składanych. Samo zrobienie stołu na ścianie to nic wielkiego.
Umieść szafkę lub komodę na balkonie, gdzie możesz przechowywać przedmioty, których rzadko używasz.

Przytulny kącik relaksacyjny - drewniane meble i szare poduszki

praktyczne pomysły balkonowe drewniane podkładki szare kraty meblowe

Naszym celem jest zbliżenie się do natury, dlatego meble z wikliny lub ratanu są idealnym wyborem. Ponieważ służą jako meble ogrodowe, nie martw się, że zmokną od deszczu. Dodaj do nich wesołe, dekoracyjne poduszki i podkładki, aby uzyskać lepszy nastrój.

Świece w słoikach - romantyczna atmosfera

praktyczne pomysły na balkon świece z drewna

oświetlenie

Światła mają być pośrednie, dyskretne, funkcjonalne i romantyczne. Idealne do tego są świece, które można włożyć do szklanek, a następnie przymocować do ściany. Na rynku znajduje się bogaty wybór lampionów, a także popularne lampy solarne. Przede wszystkim poszukaj efektu pośredniego, żółtego światła.

Zioła i przyprawy roślinne na balkonie

Praktyczne fajne pomysły balkonowe kwiaty podłoga garnek

Aromatyczne zioła i przyprawy

Nie oszczędzają dużo miejsca, ale sprawią, że Twoja oaza będzie kolorowa i funkcjonalna, a ich smaki podniosą jakość powietrza. Nasza rada: Nie używaj ziół ani przypraw, które możesz wyhodować na balkonie, jeśli znajduje się on na ruchliwej i ruchliwej ulicy.

Zielone meble składane, okrągły stół i zielony parasol

praktyczne pomysły balkonowe odzyskują zielone meble składane

Zachowaj cień w lecie

Dla większego komfortu i przytulności rozważ możliwość tworzenia grubych cieni na balkonie. Istnieją dwa warianty - parasol lub markiza. Drugi jest droższy, ale rozwiązuje niektóre problemy w tym samym czasie. Dzięki cienia, w gorące letnie dni powierzchnia mieszkalna pozostaje chłodna. Dlatego nie jest konieczne korzystanie z klimatyzatora. Kwiaty na balkonie są dobrze utrzymane nawet w cieniu.

Kolorowe i wesołe doniczki - stylowa dekoracja

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe kwiaty doniczkowe

dekoracja

Stwórz przyjemną atmosferę na balkonie, gdzie możesz się zrelaksować.

Zły model do dekoracji na balkonie - kiepski i bez smaku

Pomysły balkonowe sztuka sztuka kiepska moda kolorowe

Kilka wskazówek:

Udekoruj pokój po ułożeniu mebli. Zacznij organizować większe przedmioty. Użyj naturalnych ozdób z natury. Suszone kwiaty, liście, detale drzew o ciekawych kształtach, białe kamienie. Unikaj plastikowych przedmiotów. Wybierz dekorację wykonaną z drewna, kutego żelaza i gliny.

Grill na balkonie

praktyczne pomysły balkonowe na relaks

grill

Jeśli wolisz świeżo przygotowane jedzenie i, oczywiście, jeśli warunki są odpowiednie, zastanów się nad pomysłem grillowania na balkonie. Przede wszystkim proszę skierować swoją decyzję do wolnej przestrzeni na balkonie.

         Piękna, przyjemna atmosfera na balkonie

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe fotele do mebli Niewielki, ale przyjemny umeblowany balkon  praktyczne pomysły balkonowe kolorowy żółty motyw krzesło składane stół

Nowoczesny, miejski design - drewniane podłogi

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe przytulny kącik do relaksu

Piękny narożnik relaksacyjny - kompaktowe drewniane meble

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe drewno krata natura piękny Jasna żółta ściana - kompaktowy balkon ozdobiony wieloma kwiatami praktyczne pomysły balkonowe kolorowy garnek żółty ściana kompaktowa

Biały wystrój, dekoracyjny ceglany mur i czerwone tulipany tworzą atmosferę tego balkonu

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe białe ceglane ściany tulipany czerwone

Słoneczny balkon w mieście - zielone krzesła i kwadratowy drewniany stół

pomysły balkon sztuka sztuka drewno zielone krzesło Duży balkon - ciemne meble z wikliny pomysły balkon klasyczne kształt ciemne meble

Stary, klasyczny budynek - prosty, ale przyciągający wzrok balkon

pomysły balkon klasyczne kształt mur

Piękny salon, w którym rano można zjeść śniadanie

Pomysły Balkon Art Nature Świeże siedzenia Relaksujące śniadanie

Ciesz się piękną naturą z tego dużego tarasu słonecznego

pomysły balkon nowoczesny charakter duży pokój

Atmosfera miejska i dopasowany projekt balkonu

pomysły balkon nowoczesne miejskie pole kwiatów