Najważniejsze punkty przy budowie kamiennego łóżka

Najlepszym okresem na budowanie podwyższonych łóżek jest wiosna lub jesień. Jesteśmy teraz na progu lata. Temat jest wciąż aktualny. Możesz teraz ukończyć podniesione łóżko. Czy chcesz spędzić dużo czasu na zewnątrz, wtedy każda praca rzemieślnicza może zrobić ci dobrze. Tylko uważaj, aby odpowiedni czas na rozmnażanie nie powrócił, dopóki nie stanie się trochę chłodniejszy.

Nowoczesny design ogrodu charakteryzuje się jeszcze bardziej komfortowym charakterem. Struktura, ciekawe plany pięter, struktura różnych stref są typowymi cechami. Podniesione łóżka mogą spełniać te funkcje projektowe oprócz ich głównej funkcji, a mianowicie uczynić ogrodnictwo łatwiejszym i bardziej efektywnym.

Materiał jest bardzo ważny zarówno z punktu widzenia projektowania, jak i ze względów praktycznych. Oto, o czym należy pamiętać, kiedy sami budujemy kamienne łóżko. Materiał ten jest bardzo popularny i przynosi wiele korzyści estetycznych i praktycznych.

Domowe podniesione łóżka przyjmują różne formy

podniesione owalne łóżko

Zwróć uwagę na dobrą podstawę, jeśli samodzielnie zbudujesz wzniesione łóżko

Ze wszystkich różnych alternatyw, podniesione kamienne łóżko jest jednym z najbardziej stabilnych. Może być również budowany na znacznej wysokości. W przeciwieństwie do innych wariantów, takich jak drewno lub plastik, może trwać dłużej. Jeśli sam zbudujesz stabilne kamienne łóżko, może ci ono służyć przez wiele lat.

Resztę zwykle trzeba wymienić najpóźniej po 2-3 latach.

Podstawa powinna być wykonana z betonu, a poniżej powinna być wodoodporna podkładka. Te ostatnie mogą być wykonane ze żwiru lub lawy. Ta tak zwana warstwa drenażowa musi znajdować się więcej niż 70 lub 80 cm pod ziemią. To zależy od głębokości przyczepionej mokrej gleby. Warstwa odwadniająca powinna być ciasna około 30-40 cm. Podstawa powinna mieć mniej więcej taką samą wysokość. Do kompresji dolnej warstwy wolisz używać płyty wibracyjnej. Ważne jest również, aby podstawa wystawała ze wszystkich stron około 5 cm przed ścianą.

Kamienne łóżka o różnej wysokości mogą dobrze wyglądać w ogrodzie

podniesione łóżko z kamienia
Właściwa droga do zbudowania

Budowa podwyższonego kamiennego łóżka nie jest zbyt skomplikowana. Jest jednak kilka ważnych punktów, na które należy zwrócić uwagę. Pierwsze takie, które wymieniliśmy, a mianowicie kompresja poniżej podstawy. Nie wolno ich przegapić. Twoim celem nie jest dopuszczenie wody. Doprowadzi to do niestabilności i poślizgu konstrukcji po zamarznięciu w zimie. To oczywiście przynosi zarówno praktyczne, jak i estetyczne wady.

Następnym punktem krytycznym jest układanie pierwszego rzędu. To powinno być ułożone całkowicie prosto za pomocą specjalnych urządzeń pomiarowych. Wszelkie nierówności w tym punkcie nie mogą zostać usunięte z resztą struktury.

Ponadto upewnij się, że zaprawa bardzo dobrze wysycha po ułożeniu pierwszej warstwy. Tylko wtedy powinieneś przystąpić do ustawiania kolejnych kamieni. Do wspólnego spawania można użyć zwykłego kleju do materiałów budowlanych i zwykłej zaprawy. Możesz być w stanie poprosić o bardziej odpowiednią alternatywę w zakupie.

Ważnym momentem w budowaniu kamiennego łóżka jest widoczna krawędź. W tym celu trzeba obrabiać kamienie za pomocą gipsowego krakersa lub tak zwanego Scharriereisen.

Zdarza się też, że łóżka kamienne w formie spirali są bardzo powszechne

łóżko z podnoszonego kamienia

Różne możliwości z formularzami

Podniesione z kamienia łóżka oferują wiele różnorodnych możliwości pod względem stylu i kształtów. Mogą być owalne, kwadratowe, długie prostokątne. Konstrukcje w kształcie schodów są również powszechne. Podniesione łóżka są często używane wielofunkcyjnie ze względu na wiele możliwości. Struktury te służą również jako miejsce do przechowywania lub siedzenia. Przyjmują rolę ozdobnych akcentów i ekranów prywatności.

Baza jest prawdopodobnie najważniejszą częścią takiego projektu DIY

podnoszone łóżko z kamienia bazowegoRóżne opcje dotyczące stylu

Z punktu widzenia projektu, w zależności od koloru i kształtu, kamienie mogą być neutralne, nowoczesne, minimalistyczne, ale także wiejskie, szorstkie lub przemysłowe. Cegły mają zupełnie inny charakter niż kamień naturalny. Podwyższone łóżka z kamienia są z reguły klasyczne i dlatego mają zawsze elegancki wygląd i styl.

Kamienie w różnych kolorach mogły dostrzec strukturę podniesionego łóżka

murowane łóżko

Osobliwości w porównaniu z innymi materiałami

Jeśli chcesz samemu zbudować łóżko z kamiennym dnem, to musisz spodziewać się porównywalnie większego wysiłku. Dokładna praca i wszystkie ważne kroki są kluczowe. Musisz dobrze dopracować szczegóły, aby konstrukcja była wizualnie atrakcyjna i stabilna. Dużą przewagą nad innymi konstrukcjami jest ekologiczny charakter, a także długa wytrzymałość. Kamienne łóżka mogą trwać znacznie dłużej, zanim zostaną odnowione lub zastąpione przez inne.

Zapoznaj się z doskonałą instrukcją tworzenia ramowych struktur z podniesionych kamieniem łóżek w poniższym filmie!

Oto świetny podręcznik konstrukcyjny do budowy łóżka podniesionego:

Pierwszy rząd ma zasadnicze znaczenie dla projektu

Stwórz podniesione łóżko

Kamienne łóżko może również upiększyć elewację

podniesiony kamień przed fasadą

Możesz wybrać różne kształty geometryczne dla swoich łóżek podniesionych kamieniem

ciekawe figury podniesione łóżko z kamienia

Długie prostokątne łóżka są zazwyczaj najbardziej praktyczne

długie, prostokątne łóżko

Kamienne łóżko może być ciekawym akcentem w ogrodzie

owalne kształty podniesione łóżko

Wielka seria podniesionych łóżek z kamieniami naturalnymi

Podniesione z kamienia podwórko z warzywami

Kształt kamieni może sprawić, że uniesione łóżko będzie wyglądało bardzo interesująco

kamienne wysokie łóżko niskie

Konstrukcje schodów są również bardzo popularne wśród łóżek z kamiennymi posadzkami

konstrukcja z podniesionym łóżkiem